I have always imagined that paradise will be a kind of library. - Jorge Luis Borges
Liczniki
Blog > Komentarze do wpisu
"Wszystkie boże dzieci tańczą" Haruki Murakami

Wszystkie boze dzieciPrzede wszystkim śliczna okładka, rzadko się tym kieruję, ale tym razem uległam, i dobrze. To pierwsza książka tego autora, jaką udało mi się zdobyć, na kolejne będę musiała niestety sporo czekać - nadmiar egzemplarzy w Jagiellonce;).

Zbiór sześciu udanych opowiadań. Autor kilkoma prostymi zdaniami, zgrabnym językiem zarysowuje bardzo ciekawe postaci i osadza je w nietypowych sytuacjach. Kilka nastrojowych scen - jak na przykład palenie ognisk na plaży. Każda z postaci jest inna, ale łączy je jeden wspólny mianownik - trzęsienie ziemi w Kobe. Na życie każdego z bohaterów wpłynęło ono w taki lub inny sposób. Jedni martwią się o mieszkających tam rodziców, inni rzucają wszystko, żeby pomagać poszkodowanym.

"Można jechać daleko, lecz nie ucieknie się od samego siebie"

Nie wszystkie podobają mi się jednakowo, niektóre trochę wykraczają poza zakres moich zainteresowań, szczególnie elementy fantastyki w opowiadaniu "Pan Żaba ratuje Tokio". Mimo to na pewno sięgnę po jakąś powieść Murakamiego, żeby sprawdzić, do jakiego rodzaju "bestsellerów" należą.

 

*Murakami, Haruki; "Wszystkie boże dzieci tańczą", Warszawa: Muza 2006.

środa, 02 grudnia 2009, ka-milla

Polecane wpisy

Komentarze
izusr
2009/12/03 20:48:54
A wiesz, ja z książek Murakamiego też właśnie tą przeczytałam jako pierwszą i chyba to był mój błąd, że zaczęłam od opowiadań, bo trochę się wtedy zraziłam. Moim zdaniem przy dłuższych formach idzie mu zdecydowanie lepiej.
-
ka-milla
2009/12/04 22:26:55
mnie może te opowiadania nie zachwyciły, ale zdecydowanie przekonały do powieści, mam nadzieję, że się nie zawiodę;)
-
hiliko
2010/01/22 22:48:47
To moja pierwsza - i jedyna jak na razie - książka Murakamiego. Strasznie mi się spodobała. Tak jak Tobie, i mi nie wszystkie opowiadania spodobały się w równym stopniu. Koniecznie muszę jeszcze posmakować Harukiego :)