I have always imagined that paradise will be a kind of library. - Jorge Luis Borges
Liczniki
Blog > Komentarze do wpisu
"Czy mężczyźni są światu potrzebni?" J. L. Wiśniewski

Czy mężczyźni są światu potrzebni?To kolejna książka o miłości, którą przeczytałam ostatnio. "Jedenaście minut" to był średni pomysł, ale z Wiśniewskim było na szczęście inaczej. Dlaczego uważam, że jest to książka o miłości, chociaż tytuł wcale na to nie wskazuje? Moim zdaniem można z niej wynieść znacznie więcej informacji dotyczących tego, co jest między ludźmi niż w niejednym romansie. Autor, mimo że jest mężczyzną nie boi się nazywać niektórych rzeczy po imieniu, mówi otwarcie o rzeczach, które wiele osób krępują i przyznaje się do mankamentów płci "brzydszej" - a wszystko w bardzo ciekawym stylu. Często przytacza wyniki statystyk, naukowe informacje z dziedziny biologii, chemii, psychologii... robi to jednak w całkiem przystępny i zabawny sposób.

"Nie wyobrażam sobie mężczyzny, który zniósłby dziesięciokilometrowy bieg w pełnym uzbrojeniu podczas okresu i nie zemdlał. Niektórzy mdleliby już na sam widok krwi. Jestem prawie pewny, że gdyby mężczyźni mieli "swoje dni", byłyby to z pewnością dni wolne od pracy. Zagwarantowane odpowiednią ustawą lub najlepiej dekretem."

Pan Wiśniewski jest jednym z nielicznych polskich autorów, do których wracam. Chociaż muszę przyznać, że nie znam ich wielu, ponieważ zdecydowanie wolę literaturę zagraniczną. Uwielbiam jego sposób wyrażania myśli, a ta książka jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziła. Mam w planach przeczytanie jego najnowszej powieści "Bikini", chociaż trochę się obawiam, bo do tej pory przeczytałam o niej wiele nieprzychylnych opinii. Zobaczymy... mam nadzieję, że do mojej biblioteki już dotarła.

"Człowiek w sferze seksualności pozostał w dużej mierze zwierzęciem."

niedziela, 23 sierpnia 2009, ka-milla

Polecane wpisy

Komentarze
tola_fasola
2009/08/23 15:23:33
kiedyś lubiłam wiśniewskiego, teraz boję się po niego sięgać. że rozczaruje. że nie będzie taki, jak kiedyś.

:}